Maşa ve Ayı Türkçe – Hokkabaz Ayı | Çizgi Film izle - Türkçe Çocuk Filmleri
Maşa ve Ayı Türkçe – Hokkabaz Ayı
Maşa ve Ayı Türkçe – Hokkabaz Ayı

Reklam Seçenekleri


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...
Maşa ve Ayı Türkçe – Hokkabaz Ayı

Reklam Seçenekleri
Çizgi Film'in Tanımı :

On elinde on marifet ayımız, kazandığı kupayı tavşana gösterirken hokkabazlık yaptığını söylüyor. Tavşan bunda pek bir değişiklik hissetmiyor umursamaz bakışlarla ayıya bakıyor. buna biraz kızan ayı eline cambaz bisikletini alıp bahçeye çıkıyor ve tavşana küçük bir gösteri yapıyor. Her seferinde bisikletinin yüksekliği kademe kademe yükseltiyor.
masa ve ayi - ayi
Bir de üstüne tavşan yerde ne buluyorsa kova olsun, kürek olsun, havuç olsun fırlatıyor. Ayı da onları top çevirir gibi çeviriyor. Tavşanın attığı havuçlardan biri de atarken daha yere düşüyor ve bisikletiyle onun farkında olmadan üstünden geçmeye çalışırken havuca takılıp düşüveriyor ayı. Çok yüksekten düştüğü için yere çok sert bir şekilde vuruyor ve bayılıyor.
ayi
Tavşan ayının düşmesinden dolayı çok korkup endişeleniyor ve hemen Maşa’nın yanına koşar adımlarla gidiyor. Maşa da evinde temizlik yapıyordu bu sıralarda… Neşeli neşeli şarkısını söylüyordu. Birden bire kapısı çaldı. Gelen tavşandı. Hemen Maşa’nın elinden tuttuğu gibi aşağıya indirdi onu. Maşa anlam veremedi ve kendini geri çekti. Tavşan ayının taklidini yaparak olan biteni Maşa’ya anlatmaya çalışıyordu. Maşa olan biteni anlamıştı hemen ayının yanına gitmek istiyordu.
masha-
Pıtırcık Maşa’mız ayının yanına gidene kadar Ayı uyanmış, eve girmişti bile… Maşa geldiğinde yerde kocaman bir Ayı izi gördü tavşanla birbirlerine bakıştılar. Evin içinden gümbür gümbür sesler geliyordu. Hemen Ayı’nın evine girdiler ev savaş alanı gibi dağılmıştı. Üst kata çıktılar ki ne görsünler. Ayı kafasına pembe bir bere takmış yatağının üstünde tepiniyor!… Ayı sert bir şekilde kafasının üstüne düşünce şuurunu kaybetmişti ve ne yaptığını bilmiyordu. Maşa ne dediyse Ayı’ya lafını dinletemedi.
Masha ile ayi
Ayı gözünü tavşana dikmişti onu bahçeye çıkana kadar kovaladı. Maşa da zavallım tavşanı kurtarıcam diye koşarken bahçede yerlere dökülmüş saçılmış havuçlardan birine takılıp düştü. O düşünce Ayı ile tavşanın izini kaybetti. Hemen aramaya başladı onları ve Ayı’nın kendilerine doğru geldiklerini gördü. Tavşan da kucağındaydı Ayı onu seviyordu. Derken ağaçtan bir elma düştü. Ayı elinden tavşanı bırakıp elma ağacına tırmanmaya başladı. Maşa düşeceksin dese de onu dinlemiyordu. Nitekim de ağaçtan düştü. Aklı yerine gelmişti ama yine başına bir elma düşünce deli haline dönüverdi. Artık Maşa Ayı’nın aklını nasıl geri getireceğini biliyordu. Bunun için elinden her geleni yaptı. Sonuç olarak da Ayı’nın kafasını düzeltmeyi başardı.
Masa-Ayi

Maşa ve Ayı Türkçe - Hokkabaz Ayı


Facebook'ta Paylaş